علاقه شخصی روشنفکرانه | درمان هوشمندانه
15467
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15467,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

علاقه شخصی روشنفکرانه

علاقه شخصی روشنفکرانه

توانایی عمل کردن با علایق خود از پذیرش خود و اعتماد به نفس پیروی می کند. همان طور که خواهیم دید ، مهم است که علایق دیگران را نیز مورد توجه قرار دهیم. اصل علایق شخصی روشنفکرانه ، هر دو قسمت را در نظر می گیرد:
1- ابتدا علایق خود را قرار دهید
2- به یاد داشته باشید ، اگر منافع دیگران را در نظر بگیرید منافع خود را بهتر خواهید کرد
انسانها اساسا علاقه مند به خود هستند
با وجود هر ادعایی که می گوید ما باید در غیر این صورت، انسانها ذاتا انسانها نسخت علاقه مند رفاه شخصی خود هستند.
هانس سلی استدلال کرده است که تمایل به حفظ خود و شاد ماندن یکی از قدیمی ترین و مهم ترین انگیزه های زندگی است. همه موجودات زنده ابتدا از منافع خود محافظت می کنند. سلی اشاره می کند که این با ارایش پایه بیولوژیکی ما اغاز می شود ،زیرا سلول های مختلف بدن ما تنها با یکدیگر همکاری می کنند تا از بقای خودشان اطمینان حاصل کنند.
انسانها نیز از طریق علاقه اجتماعی انگیزه می گیرند
سالی اشاره کرده است، هر چند ، که ما نیز به شدت توسط احساسات بشر دوستانه تحریک می شویم. همچنین مانند منافع شخصی ، ما هنچنان دارای منافع اجتماعی هستیم – آرزوی اطمینان از اینکه کل نظام اجتماعی به طور کلی باقی می ماند و توسعه می یابد.
چگونه دو گرایش ظاهرا متناقض می تواند وجود داشته باشد؟ پاسخ این است که ما به دیگران کمک می کنیم تا اینکه به خودمان کمک کنیم. به عبارت دیگر ، علاقه شخصی ما روشن فکرانه است. به نظر می رسد که مثل منافع شخصی – منافع اجتماعی نیز درون انسان ذاتی است. هر دو دارای ریشه های بیولوژیکی هستند. همکاری بین سلول های بدن، باعث زنده ماندن سلول های هر فرد می شود و کل بدن را قادر به کار می کند.
در واقع ، منافع قردی به بهترین شکل ممکن با همکاری متقابل انجام می شود. بر این اساس ، منافع شخصی بدون منافع اجتماعی غلط است. همچنین منافع اجتماعی بدون منافع شخصی. همیشه اولویت دادن به دیگران منجر به رنجش یا نگرش شهید می شود. افرادی که معتقدند که آنها صرفا به نفع دیگران عمل می کنند، خطرناک هستند. با انکار (در برابر خودشان) که منافع شخصی انها درگیر شده است ، چنین افرادی ممکن است انواع رفتارهای دستکاری و کنترل را نسبت به دیگران توجبه کنند. شما هم علاقه مند به خود و هم علاقه مند اجتماعی هستید.
این تمایل دوگانه در وجود شما ساخته شده و با زندگی زیست شناسی اولیه شما اغاز می شود. با قبول این در مورد خودتان ، شما قادر به انجام کار بهتر در مورد منافع خود هستید – به نحوی روشنفکرانه.
چه چیزی باید روشنفکرانه باشد ؟
این کلمه به معنای چندین معنی مرتبط است. این بشردوستانه – خیر خواهانه ، ازادی خواهانه و ایده آلیست است؛ و در عین حال سودمند – ، مفید و عملی است.
آیا می توانید ببینید که چگونه ادغام یک نگرش روشنگرانه با منافع شخصی ذاتی خود می تواند در همه سطوح – به خودتان، خانواده، شهر، کشور خود و جهان به طور کلی اعمال شود؟ در نظر بگیرید تاثیر انرا در جهان اگر هر شخصی منافع شخصی شان را اذعان کنند و سپس به شیوه روشن فکرانه به ان عمل کنند. چه می شود اگر هر کشوری سیاست های خارجی خود را بر اساس اصل بشری و عملی منافع شخصی روشنفکرانه بنا کند. چرا منافع شخصی روشنفکرانه برای مدیریت استرس اهمیت دارد ؟ اگر انسانها یک اراده ذاتی برای محافظت از خود و افزایش منافع خود نداشته باشند، آنها زنده نخواهند ماند. اگر به منافع شخصی خود توجه نکنید ، چه کسی خواهد کرد ؟
دانستن اینکه چه چیزی به نفع شماست به شما کمک می کند تا انچه را که برای شما بهتر است به دست اورید و از انچه به ضرر شماست اجتناب کنید. این باعث می شود که شما به سمت اهداف خود حرکت کنید – و اطمینان حاصل کنید که اهداف شما برای شما درست است. اما بهتر است شما به طور همزمان به منافع دیگران توجه داشته باشید. داشتن احساسات مثبت نسبت به شما یک ایده خوب است. انها احتمال دارد که بهتر با شما رفتار کنند و کمتر به شما اسیب بزنند. کمک به رفاه انها ، انها را کمک می کند تا به شما کمک کنند. و کمک به توسعه و بقای جامعه ای که در ان زندگی می کنید به معنای یک محیط بهتر است که در ان منافع خود را دنبال کنید
اگر شما اقرار کنید که علاقه شخصی به طبیعت شما بستگی دارد ، در مورد مراقبت از خود احساس گناه کمتری خواهید داشت. اگر شما اقرار کنید که رفتار بشر دوستانه به نفع شماست ، احتمال بیشتری برای همکاری با دیگران خواهید داشت. اگر هر دو را انجام دهید ، همه سود می برند

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه